با ما تماس بگیرید

02188176609

آموزش برنامه نویسی پایتون به کودکان

مدت دوره
4 ساعت
تعداد فراگیر
16 نفر
تعداد فصل‌ها
13 فصل
تعداد جلسات
13 جلسه
مدرس دوره
آزاده عطاری
 
300,000 تومان
150,000 تومان

توضیحات دوره

از مایکروفر و ماشین لباسشویی گرفته تا بازی‌های آنلاین و آفلاین کامپیوتری یا اپلیکیشن‌های گوشی موبایل، همگی براساس برنامه‌نویسی به زبان‌های مختلف کار می‌کنند. 
برنامه‌نویسی در واقع روش برقراری ارتباط و صحبت کردن با تکنولوژی (کامپیوتر، ربات، تجهیزات هوشمند و ...) است. همان‌طور که برای برقراری ارتباط بین دو نفر نیاز به زبانی مشترک است، زبان برنامه‌نویسی پایتون هم یکی از روش‌های انتقال خواسته و دستورات انسان به تکنولوژی است.
قطعاً هیچ از ما نمی‌خواهیم از کلمات، اصطلاحات و جملات پیچیده برای حرف زدن با تکنولوژی استفاده کنیم. ساده‌ترین، رایج‌ترین و در عین حال قدرتمندترین زبان برنامه‌نویسی در جهان، پایتون است. این زبان را نقطه آغاز یادگیری برنامه‌نویسی توصیه می‌کنند که برای علاقه‌مندان و برنامه‌نویسان بهترین پلتفرم برنامه‌نویسی است.
دوره آموزش تصویری پایتون در محیط Trutile برای کودکان از نقطه صفر برنامه‌نویسی و کاربرد آن شروع شده است. این دوره مهارتی پس از آن که شما را با الفبای برنامه‌نویسی آشنا می‌سازد، مبانی زبان برنامه‌نویسی پایتون را بیان می‌کند.
حل مسئله و فلوچارت که اصلی‌ترین موضوع در یادگیری پایتون است در این دوره توسط خانم آزاده عطاری، مهندس مکاترونیک به شما آموزش داده می‌شود.
مجموع کل جلسات این دوره 240 دقیقه بوده که در 13 جلسه تنظیم و تهیه شده است.
ویژگی خاص این دوره مهارتی را می‌توان اختصاصی بودن آموزش برای کودکان یا به عبارتی دیگر بیان ساده مفاهیم و مبانی است؛ طوری‌که نه تنها کودکان و نوجوانان می‌توانند از آن استفاده کنند، بلکه تمامی علاقه‌مندان به پایتون از آن بهره‌مند خواهند شد.

آهسته و پیوسته حرکت کنید
توصیه می‌کنیم بعد از مشاهده و یادگیری دوره مقدماتی پایتون بلافاصله از دوره پیشرفته آن هم استفاده کنید. 

 

جلسات دوره

فلوچارت و حل مسئله
PythonTurtle و دستورات حرکتی
رسم چند ضلعی ها
تغییر رنگ قلم لاک پشت
بالا و پایین آوردن قلم لاک‌پشت
تغییر اندازه قلم لاک‌پشت
رسم شکل با حلقه تکرار
حلقه تکرار تو در تو
دستور شرط
عملگر or و رسم شکل
ایجاد و استفاده از لیست
اساتید دوره

نظرات

برای قسمت نظرات وارد شوید